Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sergio Ramos

Obrazek

 

Datum narození:
30.03. 1986  (22 let) 
Místo narození:
Camas, Španělsko 
Znamení:
Beran  

 

 

 

Životopis

Celým jménem Sergio Ramos Garcia se narodil 30.3 1986 ve španělským městečku Camas. V současné době nejtalentovanější španělský obránce současnosti, možná i celého světa. Sergio začínal s velkým fotbalem v Seville kde už od sedmnácti let hrál za sevilské “ béčko“. O rok později se dostal až do prvoligového týmu kde svými výkony upoutal pozornost velkých klubů a to především madridského Realu.

Sevilla za Ramose požadovala 27 milonů eur, což se zdálo Realu mnoho a tak jeho přestupu předcházela dlouhá jednání. Nějakou chvíli se už zdálo, že přestup se vůbec neuskuteční a Sergio zůstane ve svém dosavadním klubu. Přestup byl nakonec stvrzen 5 minut před dvanáctou hodinou v noci ze středy na čtvrtek, kdy končilo přestupní období. Požadovaná cena byla nakonec splněna a Sergio se stal po pěti letech španělským hráčem, který přišel do Realu a zarověň se stal šestým nejdražším v historii. Jelikož madridský klub má už delší čas problémy v obraně, měl by se stát důležitým článkem mužstva a hráčem, který by měl nahradit Fernanda Hierra a také v současnosti Waltera Samuela, který v zimě přestoupil do Interu Milán.

Sergio Ramos sice ještě nemá jméno jako třeba Terry nebo Cannavaro, ale zdá se jako velmi výhodný nákup do budoucna. Sergi je ceněn především pro svoji univerzálnost v obraně. V podstatě může hrát na jakémkoliv místě obrany i když většinou hraje ve středu nebo na pravé straně, párkrát jsme už mohli vidět na levé straně. Real si pojistil služby tohoto nadějného obránce až do roku 2012, takovou smlouvu by si asi žádný průměrný hráč nezasloužil, což svědčí o jeho kvalitách.

Sergio také už ve devatenácti letech reprezentoval Španělsko a zahrál si i na mistrovství světa v Německu, kde sice nijak výrazně nezazářil, ale ukázal že za pár let z něj může být jeden z nejlepších obránců. O tomhle skvělém hlavičkáři s tvrdou střelou se zatím tolik nemluví a proto o něm není tolik informací k delšímu životopisu. I tak doufám, že se vám bude tenhle článek líbit. To by mohlo být vše o talentu, který se jmenuje Sergio Ramos.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SERGIO RAMOS

(SAMI, 27. 7. 2008 22:48)

SERGIO to je njlepší obrance sveta a muj vzor!!!!!!!!!!